Планети

Існує чорна зірка в космосі

Є чорна зірка в нашому космосі чи це просто вигадка, фантастика? Безумовно, поєднує величезна кількість різних об’єктів, тіл і навіть систем. Ми дізналися багато про навколишній нас світі, але не всі. Судячи з усього, нам доведеться ще багато в чому розібратися і дізнатися.
Як виявилося, за полуклассической теорії гравітації в нашому Всесвіті існує таке космічне тіло, як чорна зірка. На відміну від класичного вчення, ця теорія описує речовина квантово, а силу тяжіння, навпаки, класично.
Незважаючи на безліч різноманітних об’єктів, вчені вважають, що умовно існування чорної зірки цілком реально. По теорії, її модель альтернативна моделі чорної діри. Однак чорна зірка не має горизонт подій. Найімовірніше, вона є перехідним етапом від колапсуючої зірки до сингулярності.

Горизонт подій – це умовна межа в просторі-часу, яка ділить точки або події нескінченності. Де, в свою чергу, за всіма напрямами фізичні властивості однакові.

Сингулярність – це область простору-часу, крізь яку можна прокласти пряму лінію. Космологічна сингулярність-це стан Всесвіту при Великому Вибуху, у початковий момент, коли щільність і температура речовини нескінченна.

Але такий погляд лише теоретичний. На даний момент фактично подібний об’єкт не виявили, залишається лише припускати.

Які особливості має чорна зірка

Як вже було сказано, в ній відсутні кордони, що розділяють простір і час.
Що цікаво, чорна зірка формується при стисненні зоряної матерії. Правда, стиснення повинне відбуватися зі швидкістю, яка значно менша швидкості вільного падіння елементарної частинки, існуючої гіпотетично, до центру світила. В цей час виникає поляризація вакууму. Що, відповідно, призводить до виродження газу. Як підсумок, простір-часу і його складові частинки не можуть займати одночасно одне і те ж місце.
При цьому вироблена зоряна енергія, правда в теорії, не має меж. Якщо квантові процеси будуть протікати дуже швидко, то це може перешкодити утворенню сингулярності.
Іншими словами, зменшення швидкості колапсу може збільшити його тривалість до нескінченності. Або ж призвести до того, що радіус тіла стане менше нуля або дорівнює йому.

Поляризація вакууму – це комплекс можливих, уявний процесів виникнення і руйнування пар частинок у вакуумі. Ці процеси відбуваються в результаті випадкових квантових відхилень від середнього значення.

Також за розрахунками, чорна зірка з великим радіусом, ніж у чорної діри, але однакової з нею масою, буде більш темною. Оскільки всі випромінювання як-би засмоктується назад. Можна сказати, що сяйво чорної зірки відбувається всередині неї. Що, загалом-то, робить її схожою на чорну діру.
Можливо, ми приймаємо світ чорної зірки за діру.

Що важливо, поява такого зоряного тіла дуже схоже на дірку. За аналогією з останньою, світило має виділяти випромінювання Хокінга. Крім того, зірка може створити планковское випромінювання, яке можна сплутати зі світлом чорної діри.

Випромінювання Хокінга – це передача енергії різнихелементарних частинок крізь простір. цитата
Планковское випромінювання-максимальна кількість испускаемой енергії тіла, що знаходиться в тепловому рівновазі.

Отже, головні характеристики:

  1. немає горизонту подій;
  2. більший радіус, ніж у ділянки, з якого неможливо вибратися з такою ж масою;
  3. температура збільшує від поверхні до центру;
  4. формування відбувається при високій швидкості частинок;
  5. необмежена енергія.

Власне кажучи, можлива модель створена в полуклассической теорії гравітації. Безперечно, якщо все-таки чорна зірка існує, то вона є незвичайним, дивним станом простору-часу.

Трохи інформації

Цілком можливо, в майбутньому люди виявлять подібні космічні освіти. Може бути, їх уже знайшли, але не визначили з-за нестачі даних.
Які зірки називають чорними дірами? Насправді, потрібно розуміти що це таке. Як відомо, є небесним газовим тілом, в ядрі якого відбувалися або відбуваються термоядерні реакції. А ось чорна діра являє собою область простору-часу, в якій потужне гравітаційне тяжіння не дозволяє нічому її покинути.